Realne zagrożenie związane z szalejącym na całym świecie koronawirusem zaczęło paraliżować nasz kraj w czasie, gdy panował boom na rynku mieszkaniowym. W związku z zaistniałą trudną sytuacją na świecie, dalszy rozwój tego rynku pozostaje jedną wielką niewiadomą. Wielu ekspertów uznaje, że jeśli w ciągu najbliższych 1-2 miesięcy uda się pokonać problemy z wirusem i epidemia zniknie, wówczas rynek mieszkaniowy będzie miał bardzo dużą szansę na odrobienie strat. W pewnym sensie epidemia może trochę pomóc rynkowi, który ma szansę na rozwój dzięki obniżeniu stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego oraz dzięki wprowadzeniu wielu form pomocy rządowej w ramach gospodarczego pakietu stymulacyjnego.

Powolny powrót do normalności na rynku mieszkań, nieruchomości i działek budowlanych

Wbrew dosyć powszechnej opinii, zainteresowanie działkami budowlanymi wcale nie spadło do zera w marcu 2020 roku czyli w czasie, gdy zaczął panować wirus i wprowadzono obostrzenia. Według najnowszych danych można stwierdzić, że sytuacja na rynku działek na sprzedaż powoli się normuje. Nawet w czasie największych zaostrzeń, odnotowywano spore zainteresowanie takimi nieruchomościami. Można to stwierdzić po zwiększającej się liczbie wyszukań działek w serwisie Sasiedzki.pl oraz po większej ilości zapytań bezpośrednio u deweloperów.

Z pewnością oferty internetowe pomogły rynkowi nowych nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż. Inwestorzy oferujący swoje nieruchomości bardzo szybko skierowali pracowników, którzy z dnia na dzień zostali zamknięci w biurach sprzedaży i nie mieli możliwości obsługi bezpośredniej klientów, do obsługi zapytań składanych przez klientów drogą internetową. Według informacji uzyskanych od pracowników firm deweloperskich, spore grono osób zainteresowanych kupnem działek pracuje w branżach, które nie ucierpiały zbyt mocno na epidemii koronawirusa i związanych z nią zaostrzeniach. Jednym z przykładów takiej branży jest sektor IT. Można też zauważyć duże zainteresowanie nieruchomościami wśród osób, które nie chcą przechowywać w bankach zbyt wielkich sum pieniędzy.

Poszukaj wymarzonej działki w serwisie Sasiedzki.pl

Po określeniu swoich wymagań i najważniejszych kryteriów, można przystąpić do poszukiwania działki, która będzie spełniać te wszystkie wymogi. Wiele osób zniechęca się długotrwałymi poszukiwaniami tylko po to, aby odkryć, że konkretne znalezione przez nich działki nie posiadają odpowiedniego rozmiaru czy też nie spełniają innych ważnych wymogów. Przeglądanie ogromnej ilości ofert nie pasujących do określonych wymogów rzeczywiście nie jest niczym przyjemnym i może doprowadzić do zmęczenia oraz irytacji. Rozwiązaniem takiego problemu może być znalezienie strony internetowej, która pozwala na bardzo precyzyjne filtrowanie wszystkich ogłoszeń i ofert zgodnie z ustalonymi wymaganiami. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest serwis Sasiedzki.pl, na którym dostępnych jest sporo ofert z różnych serwisów z nieruchomościami. Umożliwia on znajdowanie działek, mieszkań, domów oraz innych nieruchomości. Wystarczy tylko określić typ nieruchomości, rodzaj rynku (pierwotny, wtórny) oraz lokalizację i inne istotne parametry. Po chwili pojawią się ogłoszenia dopasowane do Twoich potrzeb. Dodatkowo serwis umożliwia sprawdzenie historii cen.