Budujesz dom na napiętym budżecie? Nie martw się, mamy twoje wsparcie! Oto kuratela, jak dobrać odpowiednie materiały budowlane do Twojego wymarzonego projektu domu.

Materiały budowlane

Bloki AAC

Pustaki z Autoklawizowanego Betonu Napowietrzonego są lekkimi pustakami pełnymi, które są izolujące i trwałe i mogą być produkowane w szerokim zakresie wytrzymałości i rozmiarów.

Beton ryżowy łuskowo-popiołowy

Jako trwały i ekologiczny materiał budowlany, RHA może być stosowany jako alternatywa dla cementu, ale tylko częściowo. Może być stosowany do betonowania fundamentów, jako izolator oraz do podłóg w łazienkach i basenach.

Inni

Inne rozwiązania alternatywne obejmują: bloki wykonane z przetworzonych gruzów budowlanych, betonu zbrojonego włóknami, betonu drzewnego (połączenie trocin i betonu), żelazocenu i skały (betonopodobny materiał budowlany wykonany z pyłu stalowego).

Podłoga

Płytki ceramiczne

 

Jedna z najtańszych opcji podłogi i jest dostępna w różnych wersjach wyglądu, w tym drewnianej. Są one łatwe w montażu i wyglądają świetnie.

Marmur indyjski

Indyjskie odmiany marmuru są tańsze niż importowane, więc jeśli chcesz, że marmur wyglądają, można znaleźć kilka rozsądnych cenach opcji z niego.

Płytki Ceramcowe

Płytki ceramiczne są trwałe i łatwe do czyszczenia (z wyjątkiem pęknięć między nimi, ale istnieje wiele sposobów na utrzymanie ich w czystości).

Inni

Inne popularne materiały podłogowe przyjazne dla kieszeni to laminat, korek, odzyskane twarde drewno i inne.

Elektryczny

Jeśli chodzi o wszystko, co elektryczne, nie można szukać najtańszej opcji, ale trzeba iść z najbezpieczniejszym. Popularnym wyborem są przewody miedziane, a aluminium jest tańsze, ale istnieje ryzyko, że rdza będzie miała wpływ na przepływ prądu. Upewnij się, że Twój wykonawca otrzymuje przewody ognioodporne i od renomowanej marki.

Armatura łazienkowa

W przypadku armatury łazienkowej, koszt zależy od rodzaju armatury i marki. Większość marek posiada gwarancję na prawie siedem lat. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim trwałość, design i koszt. Opcje są wykonane z mosiądzu, stali, tworzywa sztucznego i cynku. Podczas gdy plastik jest najtańszy, jest również najmniej trwały i sprawi, że Twoja łazienka będzie wyglądać jak ta poza autostradą dhaba. Baterie z cynkiem są również niedrogie, ale również niezbyt trwałe. Stal nierdzewna jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wytrzyma, ale tania stal prawdopodobnie zardzewieje w ciągu kilku lat. Mosiądz jest drogi i ma dużą ilość ołowiu, który przedostanie się do wody, szczególnie jeśli woda jest gorąca.

Tak, niektóre koszty materiałowe rosną, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie wybiera się tańszych materiałów budowlanych kosztem bezpieczeństwa. Poznaj plusy i minusy wszystkich materiałów budowlanych i upewnij się, że masz godnego zaufania budowniczego i wykonawcę.