Typowe metody budowania szkieletów drewnianych są nieekonomiczne, nieefektywne i dalekie od przyjaznych dla środowiska. Kilka naturalnych metod budowlanych oferuje bardziej ekologiczne alternatywy dla wykorzystania drewna i może być najlepszym wyborem dla Twojego wymarzonego zielonego domu.

Niektóre z materiałów i metod budownictwa zielonego obejmują:

  • Słomka: Grube ściany budynku z beli słomy stały się synonimem ruchu zielonych budynków. Bale słomy ze zbioru pszenicy, owsa, jęczmienia, ryżu, żyta lub lnu są układane na stosach z bambusa lub pręta zbrojeniowego, aby stworzyć ściany o wartości izolacyjnej, która często jest potrójna w porównaniu z domem o konstrukcji drewnianej.

  • Konstrukcja z drewna kordowego układa krótkie, okrągłe stosy drewna w ścianę. Drewno kordowe, które normalnie byłoby odlewane na bok, wygląda jak stos drewna, który miałbyś za kominkiem, z odsłoniętymi końcami bali. Drewno kordowe jest trzymane razem z zaprawą murarską, tworząc ścianę o wysokiej izolacyjności i wysokiej masie termicznej.

  • Ziemia: Glina, brud, piasek - kilka rodzajów zielonych metod budowlanych wykorzystuje różne rodzaje i kombinacje własnych materiałów Matki Ziemi, dzięki czemu są one bardzo zielone i całkowicie ognioodporne.

  • Konstrukcja Adobe jest używana najczęściej w bardziej suchych, słonecznych regionach, takich jak amerykański południowo-zachodni, gdzie stosunkowo łatwo jest wysuszyć cegły z błota i słomy. Chociaż zasoby są tuż u Twoich stóp, suszenie i układanie w stosy sprawiają, że budowa jest czasochłonna i pracochłonna.

  • Ziemia ceramiczna jest jak gigantyczny piec ceramiczny. Zbudowane z adobe z bardzo wysoką zawartością gliny w cegłach lub rurach, gotowe ściany są wypalane na miejscu, aby stać się twardym materiałem ceramicznym. Te trwałe, wodoodporne i odporne na trzęsienia ziemi domy wykorzystują wszystkie cztery naturalne elementy: Ziemia i woda do produkcji cegieł oraz ogień i powietrze do ich wykończenia.

  • Kolba jest mieszaniną gliny, piasku, słomy, wody i ziemi, co sprawia, że jest bardzo podobna do adobe, ale zamiast być uformowane w cegły, kolba jest zbudowany garść na raz. Wymagające niewiele pieniędzy lub umiejętności, domek z kolby może być budowany przez właścicieli domów, którzy chcą pobrudzić sobie ręce.

  • Ziemia kolczasta to w zasadzie tylko kamień stworzony przez człowieka. Ściany z ziemi bambusowej są tworzone przez upakowanie lub podbijanie mieszanki gleby z niewielką ilością (około 3%) cementu portlandzkiego, który działa jako środek wiążący i wzmacniający, w obustronnej formie. Gotowa ściana z ziemią ubijaną jest prawie tak samo wytrzymała jak beton.

  • Pneumatycznie uderzająca Ziemia Stabilizowana (PISÉ) tworzy piękną ścianę, która podziela piękno ubijanej ziemi, ale jest znacznie mniej pracochłonna. Nad fundamentem budynku umieszcza się jednostronną formę, na którą natryskuje się wodnistą mieszankę ziemi i cementu portlandzkiego. Osadzenie węża ciśnieniowego wymaga pewnej wiedzy fachowej, więc nie jest to przedsięwzięcie typu "zrób to sam".

  • Ściany statków kosmicznych to wypełnione ziemią opony osadzone w ziemi - uproszczona forma ubijanej ziemi, w której wyrzucone opony stają się formą, w którą pakuje się brud. Dom jest zakopany z trzech stron, a strona otwarta na słońce, zaprojektowana tak, aby umożliwić mu wpuszczanie go w okresie zimowym, a latem trzymanie go na zewnątrz. Statek ziemski ogrzewa się i chłodzi, nie zużywając przy tym żadnych paliw kopalnych.

Większość budynków ziemskich jest pokryta tynkiem, sztukaterią lub szczeliwem, co pomaga im pozbyć się wody i zachować odporność na owady.