Drewno to materiał chętnie wykorzystywany we wszelkiego rodzaju aranżacjach. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, bowiem jest to wysoce szlachetny materiał, który pozwala wprowadzić do pomieszczenia wyjątkowy klimat i wiele ciepła. Materiał ten jest jednak niezwykle wymagający, dlatego na potrzeby osób, które cenią tego rodzaju akcenty powstała kolekcja Grand Wood. Jest to specjalna seria produktów, które powstały w oparciu o inspirację niezwykle szlachetnym surowcem, jakim jest drewno. Jest to połączenie wyjątkowego wyglądu drewna i wysokiego poziomu funkcjonalności. Poszczególne propozycje świetnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach, np. w salonie, w sypialni, a nawet w łazience. Taki element aranżacji pozwoli podkreślić styl każdej przestrzeni. Odpowiednio dobrany produkt świetnie odnajdzie się w nowoczesnych wnętrzach, skandynawskich, minimalistycznych przestrzeniach oraz w rustykalnym, naturalistycznym klimacie.

Gres można wybierać spośród produktów dostępnych w trzech regularnych liniach - Natural, Prime i Rustic. Dodatkowo każda z tych trzech linii posiada pięć wariantów kolorystycznych do wyboru. Dzięki temu każdy klient jest w stanie dostosować odcień i wygląd płytek adekwatnie do indywidualnych preferencji. Poszczególne płytki delikatnie różnią się od siebie wzorem, co jeszcze bardziej pozwala przybliżyć ich wygląd do naturalnej struktury tego surowca. Wymiary płytek również nawiązują do długości i szerokości desek pozyskiwanych z drewna, a z kolei dokładne docięcie brzegów płytek pozwala na zastosowanie 2 mm fugi. 

Sprawdź czym charakteryzuje się kolekcja Opoczno Grand Wood. Zobacz więcej na http://moje-wnetrze.eu >>

Gres z tej konkretnej kolekcji charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości i odporności nawet na najbardziej ekstremalne warunki. Z powodzeniem można je więc zastosować w łazience, bez obaw przed negatywnym wpływem wilgoci na ich strukturę. Płytki z tej serii są też zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości w porównaniu z naturalnymi propozycjami, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Ponadto takie rozwiązania są zdecydowanie bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, o które nie trudno przy produktach wykonanych z klasycznego drewna. Poszczególne propozycje przeznaczone są do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, dzięki właściwościom mrozoodpornym i wodoodpornym. Wszystkie płytki posiadają także odpowiednie właściwości, które czynią je produktami przystosowanymi do ogrzewania podłogowego. 

Kolekcja Grand Wood to wysokiej klasy materiały, które do złudzenia przypominają strukturę drewna. Kolorystyka desek, ich faktura i usłojenie wzorowane na drewnie dębu i jesionu wprowadzają do aranżacji ciepło i harmonię. Ich wygląd idealnie wpisze się w gusta nie tylko osób kochających naturalistyczne akcenty, ale również wśród entuzjastów elegancji, nowoczesności i minimalizmu. Propozycje z kolekcji Grand Wood świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz we wszelkiego rodzaju lokalach użytkowych. Gresy nie muszą znajdować się wyłącznie na podłodze. Można je wykorzystywać również na ścianach, co pozwoli stworzyć wyjątkowo charakterystyczny klimat. Możliwości wykorzystania tych produktów jest naprawdę bardzo wiele. Ograniczająca może być jedynie wyobraźnia.