Istnieje wiele różnych rodzajów płytek, które najlepiej sprawdzają się w różnych przestrzeniach, obszarach i zastosowaniach.

CERAMIKA

Płytka ceramiczna jest w dzisiejszych czasach używana tylko na ścianach. Jest to materiał delikatniejszy i lżejszy od porcelany, a także nie tak gęsty. Dlatego polecam płytki ceramiczne tylko na ściany.

PORCELANA

Płytki porcelanowe, jeśli materiał jest dużo gęstszy. Zostały one wypalone w znacznie wyższej temperaturze i są bardziej sprężone. Dzięki temu można je stosować zarówno na podłodze, jak i na ścianie.

SZKLIWIONY / NIESZKLIWIONY

Dachówka ceramiczna nie jest porowata i nie wchłania wody... nadaje się do wszystkich zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

Dachówka nie kamionkowa jest uważana za nieożywioną, gdy absorpcja wody przekracza 7%. Te rodzaje płytek wymagają uszczelnienia...

PEŁNY KORPUS

Oznacza to, że korpus, który znajduje się pod szkliwem płytki, ma ciągły kolor. Dlatego też, jeśli płytka zostanie wyszczerbiona, będzie mniej widoczna. Nadaje się do wszystkich zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

SZKLIWIONA

Szkliwiona płytka jest pokrywana przez powierzchnię, która jest wypalana i mocno związana z porcelaną lub płytką ceramiczną. Dzięki temu powierzchnia ta staje się twarda i nieporowata, a także odporna na plamy i ogień. To sprawia, że czyszczenie jest tak łatwe. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

SKORYGOWANY/NIE SKORYGOWANY

To jest pytanie zawsze zadawane. Więc co to jest płytka rektyfikowana? Dachówka rektyfikowana oznacza, że została mechanicznie przycięta, aby nadać każdej dachówce ładną, prostą krawędź i precyzyjny rozmiar.

Płytka nierektyfikowana jest krawędzią tłoczoną. Znany również jako krawędź wyściełana. Produkowana przy użyciu standardowego procesu prasowania w formie, która daje lekko zakrzywioną krawędź.

Zaletą płytki rektyfikowanej jest to, że można mieć dużo mniejsze fugi...w porównaniu z nierektyfikowaną, co jest łatwiejsze do układania, jeśli ściany nie są proste. Większe fugi są jednak potrzebne w procesie układania. Nadaje się do wszystkich zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

DRUKOWANY ATRAMENTEM CYFROWYM

Tutaj płytka może wyglądać jak naturalny kamień lub drewno. Podczas procesu produkcyjnego, za pomocą drukarki iniekcyjnej, która przenosi się na płytki porcelanowe lub ceramiczne, sprawiając, że wyglądają one tak blisko rzeczywistości, jak to tylko możliwe. Zaletą stosowania płytek zamiast prawdziwego drewna lub kamienia naturalnego jest to, że są one nieporowate, łatwe w utrzymaniu, trwałe i łatwe do czyszczenia. Nadają się do wszystkich zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

KAMIEŃ NATURALNY

Jest naturalnym produktem ziemi, który od tysięcy lat jest używany jako materiał budowlany. Aby wymienić tylko kilka, mamy Trawertyn, wapień, marmur, łupek, granit i piaskowiec.

Przy zakupie kamienia naturalnego należy pamiętać, że są to produkty naturalne, dlatego należy się spodziewać zróżnicowania kolorystycznego i żyłkowego. Powinno to być zawsze brane pod uwagę przy wyborze kamienia i wyeliminuje wszelkie niespodzianki na torze.

Innym bardzo ważnym czynnikiem jest fakt, że kamień naturalny musi być uszczelniony, aby wyeliminować wszelkie plamy wchłaniające się w kamień. Nadaje się do wszystkich zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych...