Materiały budowlane mogą się znacznie różnić, jeśli chodzi o kurniki, ponieważ wiele osób po prostu ponownie wykorzystuje materiały, które już mają pod ręką. Ale jeśli robisz listę zakupów kurnika, te przedmioty prawdopodobnie znajdą się na niej:

  • Oprawianie tarcicy: Szkielet kurnika najczęściej składa się z 2x4s lub 2x3s. W przypadku dużych belek stropowych i/lub krokwii dachowych klatki schodowej konieczne może być zwiększenie ich do 2x6s lub 2x8s. Płozy lub słupki podtrzymujące mogą wymagać ciężkich 4x4s.

  • Sklejka: Do wykonywania podłóg, ścian okładzinowych i dachów osłonowych używa się zwykle blachy tarcicy jak sklejki. W zależności od zastosowania, dobrą alternatywą może być płyta o splocie zorientowanym (OSB) lub boazeria T1-11. Dostępne są różne grubości.

  • Gwoździe/śruby: Prawdopodobnie potrzebne są zarówno gwoździe, jak i wkręty do różnych etapów budowy klatki schodowej; można znaleźć czasy i zastosowania, w których gwóźdź po prostu nie wykona zadania wkręcania, i na odwrót. Wybierz elementy złączne, które pasują do Twojego budynku i warunków pogodowych Twojego kurnika. Dachy kryte gontem wymagają zastosowania specjalnych gwoździ dachowych.

  • Gonty dachowe: Gotową klatkę schodową należy zabezpieczyć warstwą asfaltowych gontów bitumicznych, podobnie jak w typowym domu. Alternatywnie można zastosować faliste płyty dachowe z metalu lub włókna szklanego.

  • Siatka druciana: Większość bednarzy posiada biegi owinięte w ciężką siatkę drucianą. Można ją również stosować do zakrywania okien, otworów wentylacyjnych lub innych szczelin w wiaty i uczynić je odpornymi na drapieżniki.

  • Zszywki ogrodzeniowe: Za pomocą specjalnych gwoździ w kształcie litery U mocuje się siatkę drucianą na miejscu.

Łączenie materiałów z recyklingu w nowy produkt jest dobrym zielonym celem. Wykonane z przetworzonych tworzyw sztucznych i trocin, tarcica kompozytowa jest znacznie zdrowsza i bardziej przyjazna dla środowiska niż drewno. Nie wypaczają się, nie pękają i nie wymagają bejcowania. Sama oszczędność na konserwacji jest wystarczającym powodem do rozważenia tarcicy kompozytowej. Tarcica kompozytowa jest dostępna u kilkudziesięciu producentów; poszukaj firm, które oferują tarcicę o najwyższej zawartości materiałów z recyklingu.

Można również otrzymać blaty kompozytowe wykonane z papieru z recyklingu oraz spoiwo żywiczne. Mają one ciepły, neutralny wygląd, który dobrze komponuje się z większością stylów dekoracji. Materiał ten wygląda podobnie jak inne popularne blaty z litej powierzchni, takie jak Corian, ale ponieważ jest to tylko około jednej trzeciej plastiku, mają one bardziej naturalny wygląd i wrażenie naturalności. Wiele osób porównuje te zielone alternatywy do steatytów.

Możesz mieć specjalne funkcje wbudowane w blaty, takie jak ociekacz obok umywalki podwieszanej lub odlewanie metalowych prętów w pobliżu pieca, tworząc wbudowany trywet.