Chcesz zacząć kopać, ale nie wiesz od czego zacząć? Skorzystaj z tego poradnika dla początkujących w ogrodnictwie, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania ogrodnicze. Zapoznaj się z podstawowymi poradami i sztuczkami ogrodniczymi, od których musisz zacząć.

1. Poznaj swoją strefę twardości USDA. Użyj jej jako przewodnika, aby nie sadzić drzew, krzewów i bylin, które nie przetrwają warunków w Twojej okolicy. Będziesz miał również lepszy pomysł, kiedy sadzić warzywa i owoce w swojej okolicy.

2. Nie jesteś pewien, kiedy śliwki? Śliwki kwitnące wiosną, takie jak bzy i róże pnące o dużych kwiatach zaraz po zaniku kwiatów. Jesienią na zeszłorocznym wzroście zawiązują swoje pąki kwiatowe. Jeśli ściskamy je jesienią lub zimą, usuwamy następne wiosenne pąki kwiatowe.

3. Stosować tylko zakompostowany, zgniły obornik, który przez co najmniej sześć miesięcy utwardzał się na twojej ziemi. Świeży obornik jest zbyt bogaty w azot i może "spalić" rośliny; może również zawierać patogeny lub pasożyty. Obornik pochodzący od świń, psów i kotów nie powinien być nigdy używany w ogrodach ani na stosach kompostowych, ponieważ może zawierać pasożyty, które mogą zarażać ludzi.

4. Byliny na ogół potrzebują trzech lat, aby osiągnąć dojrzały wzrost. Pamiętaj o porzekadle, że w ciągu trzech lat "śpią, pełzają i przeskakują".

5. Dowiedz się, jak długi jest sezon wegetacyjny - ostatnie wiosenne przymrozki i pierwsze jesienne przymrozki - aby móc rozpocząć uprawę niektórych roślin wewnątrz lub uniknąć ich wzrostu.

6. Odgławianie jest dobrą praktyką w przypadku bylin i roczników. Ponieważ celem roślin jednorocznych jest kwitnienie, sadzenie nasion i obumieranie, usuwanie starych kwiatów każe roślinom jednorocznym produkować więcej kwiatów. Usuwanie zużytych kwiatów zachęca również rośliny do umieszczania energii w silniejszych liściach i korzeniach zamiast produkcji nasion. Unikaj martwych roślin uprawianych specjalnie dla ich owoców lub strąków, takich jak na przykład roślina pieniężna (Lunaria).

7. Ile światła potrzebują rośliny? Hodujcie warzywa w miejscu, które dostaje co najmniej 8 godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia. Większość warzyw potrzebuje pełnego słońca, aby dobrze funkcjonować. Jeśli masz trochę cienia, spróbuj uprawiać rośliny o chłodnej porze roku, takie jak sałata, szpinak, rzodkiewki i kapusta.

8. Najlepszym podejściem do zwalczania chwastów w ogrodzie jest odchwaszczanie ręczne i motanie. Należy unikać głębokiego okopywania lub uprawy, która może doprowadzić do pojawienia się chwastów na powierzchni gleby. Chwasty wcześnie i często, aby chwasty nie dostały się na siew. Używaj ściółki, aby udusić i zapobiec corocznym chwastom.

9. Hosty nie muszą być dzielone, chyba że chcesz odmłodzić starą roślinę lub zwiększyć liczbę, którą masz, lub po prostu wolisz wygląd pojedynczych roślin.

10. Nie wszystkie hortensje rosną w cieniu. Hortensje wiechowate (Hydrangea paniculata) potrzebują słońca, aby najlepiej kwitnąć. Niektóre najlepsze odmiany wiechowate to 'Limelight', Little Lime, Vanilla Strawberry i Bombshell.

11. Nie należy sprzątać wszystkiego w ogrodzie jesienią. Zostawmy ozdobne trawy dla urody i główki nasion bylin, takich jak jeżówki, aby nakarmić ptaki. Unikaj przycinania mało odpornych bylin, takich jak mamy ogrodowe, aby zwiększyć ich szanse na przetrwanie surowej zimy.

12. Wskazówka dotycząca uprawy warzyw: Optymalna temperatura dla dojrzewających pomidorów wynosi 68-77 stopni F. A przy 85 stopniach F, jest zbyt gorąco, aby rośliny produkowały likopen i karoten, pigmenty odpowiedzialne za kolor owoców. Gdy temperatura stale spada poniżej 50 stopni F, zielone owoce nie dojrzewają. Pomidory, które mają niewielką zmianę koloru, mogą być wprowadzone do środka, aby zakończyć dojrzewanie.

13. Jesienią, zanim ziemia zamarznie, należy posadzić cebulki kwiatowe, takie jak tulipany, żonkile, krokusy i hiacynty. Ogólnie rzecz biorąc, umieść cebulę w otworze, który jest dwa do trzech razy większy od głębokości cebuli.

14. Martwa głowa spędziła kwiaty na wiosennie kwitnących cebulkach, więc rośliny wysyłają energię do cebulek, zamiast produkować nasiona. Liście należy pozostawić do momentu, gdy staną się brązowe i można je usunąć delikatnym pociągnięciem. Liście przechowują składniki odżywcze potrzebne cebulce do zakwitu w następnym roku. Zaplatanie lub wiązanie liści nie jest zalecane, ponieważ zmniejsza ono ilość światła na powierzchni liści.