Nie wszystkie ogrodzenia są równe. Czy znasz różnicę pomiędzy najpopularniejszymi typami ogrodzeń na swoim podwórku? Oto 9 typów ogrodzeń, które należy znać, jeśli rozważasz ich montaż lub wymianę.

Rodzaj ogrodzenia, który wybierzesz, nie tylko odegra kluczową rolę w wyglądzie zewnętrznym Twojego domu, ale również zapewni jedną z najważniejszych zalet wszystkich domów - bezpieczeństwo. Profesjonalnie zamontowane ogrodzenie daje każdemu właścicielowi domu prawdziwe poczucie domu, którego wszyscy pragniemy. Ogrodzenie, niezależnie od tego czy jest to drewno, ogniwo łańcucha czy kute żelazo, w dużym stopniu wpłynie na poczucie domu. Zobacz poniżej wszystkie opcje ogrodzenia podwórka, w tym kilka tanich opcji ogrodzenia.

Aluminiowe ogrodzenia

Jednym z najbardziej podstawowych i atrakcyjnych typów ogrodzeń jest aluminium. Chociaż nie zapewnia ono bezpieczeństwa, którego wielu właścicieli domów poszukuje w ogrodzeniu, jest ono stosunkowo bezobsługowe i może zasadniczo wyglądać jak każdy inny typ omówiony w tym artykule. Jedyna konserwacja przyjdzie w trakcie instalacji, gdy zdecydujesz się pomalować i ozdobić go. Jednak wraz z bezpieczeństwem, to nie jest tak silny, jak może się wydawać.

Ogrodzenie drewniane

Drewno jest najbardziej popularnym typem ogrodzenia w całej Ameryce. Nie tylko daje ono właścicielom domów poczucie prywatności dzięki wysokości, jaką zapewnia ogrodzenie drewniane, ale jest również jedną z bardziej atrakcyjnych opcji na rynku. Dają one właścicielowi domu poczucie ciepła i gościnności, bez bólu głowy związanego z rozbiciem banku. Pamiętaj, że wysokość i rozmiar Twojego ogrodzenia będzie miał duży wpływ na cenę. Im więcej tarcicy potrzebujesz, tym droższy będzie projekt. Na dodatek, jak wszystkie ogrodzenia, ich montaż zajmuje trochę czasu. Dlatego mniejsze ogrodzenie będzie zdecydowanie tańsze od większego.

Na plusie, płoty drewniane mogą z łatwością przetrwać całe życie Twojego domu. Tak jak w przypadku podłóg z twardego drewna, jakość Twojego ogrodzenia będzie w dużej mierze zależała od rodzaju drewna, który wybierzesz. Nie trzeba dodawać, że macie Państwo wiele do wyboru.

Ogrodzenia z PCW

Ręce do góry, najtańszym sposobem na ogrodzenie podwórka jest użycie jednego z PCV. Ogrodzenia te wykorzystują PCV do zastąpienia drewnianych pali i pikiet, i choć nie są prawie tak wytrzymałe, to z pewnością mogą służyć swojemu przeznaczeniu. Słupki te to rękawy z PCV, które nakładane są na drewniane słupki w celu zwiększenia stabilności ogrodzenia, ale także obniżenia kosztów materiałowych poprzez zastosowanie mniejszej ilości drewna. Czasami słupy PCV są mocowane za pomocą kleju do poprzeczek, a innym razem mocowane są za pomocą wkrętów. Ten rodzaj ogrodzenia jest dostępny w różnych wysokościach i kolorach. Ze względu na wykonany z PCV makijaż, ogrodzenie jest bardzo odporne na elementy i może wytrzymać lata.

Ogrodzenia z kutego żelaza

Kiedy widzisz na swoich ogrodzeniach domy z funkkimi wzorami, często ci właściciele domów wybierają ogrodzenia z kutego żelaza. Choć ogrodzenia z kutego żelaza są zarówno mocne, jak i piękne, wymagają stałego utrzymania. Jeśli chcesz zachować jego piękno, ogrodzenia z kutego żelaza muszą być szlifowane lub malowane co dwa lub trzy lata.

Co więcej, wracając do części dotyczącej bezpieczeństwa, ogrodzenia z kutego żelaza nie są popularnym wyborem dla bardziej konserwatywnych właścicieli domów. Co więcej, ogrodzenia z kutego żelaza są robione na zamówienie i dlatego nie będą tanie.

Ogrodzenia winylowe

Poza kosztami, ogrodzenie winylowe jest elitarne, jeśli chodzi o każdą inną kategorię. W rzeczywistości, według naszych przyjaciół z HomeAdvisor, niektórzy producenci twierdzą, że ogrodzenia winylowe są prawie pięciokrotnie silniejsze i czterokrotnie bardziej elastyczne niż porównywalne ogrodzenia drewniane.

Ogrodzenia winylowe nie wymagają konserwacji i są odporne na działanie farby, co pozwala na łatwe czyszczenie graffiti lub innych niepożądanych plam. Wszystko czego potrzebujesz to wąż i mydło, aby wyglądało jak nowe.

Montaż ogrodzenia winylowego może mieć wyższe koszty początkowe, ale biorąc pod uwagę niskie koszty konserwacji i długą żywotność, ogrodzenie winylowe jest tańsze niż wiele innych typów ogrodzeń.

Ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi

Ogrodzenia z ogniwami łańcuchowymi nie dodają wiele prywatności do domu, ale całkiem dobrze spełniają inne podstawowe funkcje ogrodzenia. Właściciele domów, a także administratorzy szkół (bardzo popularne), będą zachwyceni wiedzą, że są one tanie, trwałe i nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych (jak wiele innych opcji).

Często właściciele domów dodają sporą ilość krzewów, kwiatów, pnączy, a nawet tabliczek prywatności na zewnętrznej stronie ogrodzenia ogniw łańcucha. Nie, że to dodałoby więcej bezpieczeństwa do Twojego domu, ale dodałoby szczyptę prywatności. Każdy właściciel domu może odciąć widoki swoich sąsiadów z odrobiną kreatywności.

Ogrodzenie elektryczne

Niewidzialne ogrodzenia używane są głównie do powstrzymywania psów przez niewidzialne pole elektryczne. Zazwyczaj instalacja polega na umieszczeniu drutu w wykopanym wykopie wzdłuż granicy, którą właściciel chce odgrodzić. W pobliżu ustawiany jest również nadajnik bezprzewodowy, który aktywuje przewód. Ostatnim elementem w ogrodzeniu jest obroża zasilana bateryjnie, która odbiera sygnał z przewodu. Obroża ostrzega zwierzę, gdy znajdzie się ono w pobliżu granicy z dźwiękiem skierowanym tylko na jego słuch. Jeśli zwierzę próbuje przekroczyć granicę, obroża powoduje porażenie prądem.

Ogrodzenie bambusowe

Podobnie jak parkiet z twardego drewna, ogrodzenia bambusowe zaczynają zdobywać coraz większą popularność na rynku. Można je uprawiać w sposób naturalny, dlatego wielu naszych zielonych czytelników z radością dowie się, że jest to jedna z najbardziej przyjaznych środowisku i atrakcyjnych opcji na rynku.

Istnieją trzy style ogrodzeń bambusowych: bambus żywy, trzcina bambusowa i bambus walcowany. Zwijany bambus i trzcina bambusowa używają połączonych ze sobą kijów, które są nieco bardziej wytrzymałe niż żywy bambus. Żywy bambus może wyrosnąć na jedną stopę rocznie. Nie polecamy tego stylu w chłodniejszym klimacie.

Szermierka rolnicza

Ogrodzenia farmerskie z pewnością nie dotyczą wszystkich, ale odgrywają ważną rolę w całej Ameryce. Tak jak wszyscy właściciele domów nie będących gospodarstwami rolnymi, macie Państwo wiele możliwości, takich jak drewno, elektryczność, drut kolczasty, tkany lub o dużej wytrzymałości na rozciąganie. Bez względu na rodzaj ogrodzenia, z którym się wybierasz, uważaj, że instalacja jest kosztowna i terminowa. Biorąc pod uwagę ilość posiadanych przez rolników gruntów, można sobie wyobrazić siłę roboczą potrzebną do postawienia całego ogrodzenia.

Wniosek

O ile bezpieczeństwo i prywatność są z pewnością dwiema najważniejszymi funkcjami wszystkich ogrodzeń domowych, o tyle design i kreatywność nigdy nie powinny zajmować tylnego siedzenia. Mając do dyspozycji wszystkie dostępne opcje ogrodzeń, żaden dom w Ameryce nie musi się poświęcać w poszukiwaniu bezpieczeństwa.