Bramy bezpieczeństwa są doskonałym dodatkiem do każdego domu. Poza estetycznym wyglądem, oferują prywatność, bezpieczeństwo i wygodę dla Twojego domu. Dając swoje bramy wystarczające TLC jest wymagane w celu jak najlepszego wykorzystania inwestycji i upewnić się, że działa sprawnie przez długi czas.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na utrzymanie bramek ochronnych i zachowanie ich jakości.

1. Regularnie je czyść.

Regularne mycie i woskowanie bramy nie tylko zapewnia jej dobry wygląd, ale także zapobiega poważnym problemom związanym z brudem. Gdy zaniedbujesz wykończenie bramy, możesz spodziewać się, że jej powierzchnia ulegnie złuszczeniu lub zmatowieniu. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy umyć ją co najmniej raz na kilka miesięcy lub po silnym zabrudzeniu.

2. Uważajcie Państwo na szkodniki.

Ślimaki i ślimaki mogą zniszczyć płytkę drukowaną Twojej zautomatyzowanej bramy. Robaki te pozostawiają ślady śluzu, które są bardzo przewodzące nawet przy minimalnej wilgotności. Pajęczyny mają również niewielką ilość wilgoci, która może być szkodliwa dla płytki drukowanej bramy. Należy przeprowadzić właściwą kontrolę szkodników, aby nie dopuścić do tego, aby te problemy miały wpływ na mechanizm bramy.

3. Bramę - lub bramy - należy utrzymywać w stanie suchym.

Zarówno świeża, jak i słona woda nie nadaje się do bram metalowych - otoczenie, zwłaszcza silnik, powinno mieć odpowiedni system odwadniający, ponieważ po zalaniu woda może przedostać się do silnika lub innych urządzeń elektronicznych. Może to prowadzić do poważnych uszkodzeń.

4. Sprawdzaj swoje bramy rutynowo.

Proste kontrole, które są wykonywane regularnie, mogą zdziałać cuda dla zachowania jakości Twoich bramek zabezpieczających. Stwórz listę kontrolną, która zawiera wszystko, czego należy szukać podczas kontroli bram.

Niektóre z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to przeszkody (np. rośliny rosnące w pobliżu belek fotokomórek), zasilanie silnika oraz miejsce, w którym znajduje się klucz ręcznego wyłączania w przypadku awarii systemu lub zaniku zasilania. Należy zapewnić sobie do tego pełny dostęp w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej.

5. Zwróćcie uwagę na części ruchome.

Wszystkie części ruchome w twoich bramkach bezpieczeństwa wymagają szczególnej uwagi. W przypadku uszkodzenia tych elementów, brama może natychmiast przestać działać, co może wpłynąć na Państwa codzienną pracę. Należy sprawdzić, czy ślady kół są wolne od zanieczyszczeń, takich jak np. liście lub gleba. Regularnie sprawdzać bramę i w razie potrzeby natychmiast usuwać brud i zanieczyszczenia.

Koła i zawiasy powinny być zawsze naoliwione, aby zapobiec ich ścieraniu lub zużyciu. Najlepiej jest używać olejów wyższej jakości, ponieważ są one bardziej skuteczne w utrzymaniu funkcjonalności bramy.

Konserwacja bram bezpieczeństwa

Bez względu na to, gdzie Państwa bramy bezpieczeństwa znajdują się w spektrum jakościowym, należy koniecznie sprawdzić wszystkie systemy i upewnić się, że działają one prawidłowo. Bramy muszą otwierać się i zamykać z odpowiednią siłą, a urządzenia cofania powinny działać bez problemów.

Należy rozważyć regularne zlecanie usług serwisowych przez zaufanego specjalistę od bram. Fachowy specjalista pomoże Ci w naprawie i konserwacji, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał martwić się o poważne uszkodzenia bram spowodowane zużyciem i innymi problemami.