Wyobraź sobie to: właśnie wprowadziłeś się do swojego pięknego nowego domu, a twoje dzieci umierają, by bawić się na dworze na twoim dużym podwórku. Jedynym problemem jest to, że twój dom nie przyszedł z płotem! Bez względu na to, czy masz małe dzieci, psa czy po prostu myślisz o prywatności na swoim podwórku, prawdopodobnie rozważałeś zainstalowanie ogrodzenia w takim czy innym miejscu.

Jeśli Twój dom nie ma już takiego (lub nie ma takiego, który by Ci się podobał), ogrodzenie jest wspaniałym dodatkiem do Twojego domu. Może on zapewnić bezpieczeństwo Twoim dzieciom lub zwierzętom domowym, ukryć basen lub jacuzzi, chronić krajobraz i wiele innych. Jako bonus, jest to pożądana funkcja przez wielu, więc jeśli przyjdzie czas, aby sprzedać swoje lata domu w dół linii, Twój nowy płot może być czynnikiem decydującym dla potencjalnych nabywców.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wymianę istniejącego ogrodzenia, czy też o zamknięcie podwórza po raz pierwszy, ważne jest, aby odpowiednio zaplanować montaż nowego ogrodzenia. Przeczytaj dalej, aby zobaczyć, co należy wziąć pod uwagę przed wskoczeniem do swojego projektu ogrodzenia.

1. Sprawdź lokalny regulamin ogrodzenia.

Przed zbadaniem wykonawców ogrodzeń lub nawet wyborem rodzaju ogrodzenia, które chcesz zainstalować, skontaktuj się z lokalnym działem budowlanym lub stowarzyszeniem właścicieli domów, aby dowiedzieć się, jakie wymagania i ograniczenia mogą być związane z instalacją ogrodzenia w Twojej okolicy.

Niektóre popularne przepisy dotyczące ogrodzeń to:

  • Wysokość ogrodzenia
  • Lokalizacja ogrodzenia
  • Styl ogrodzenia
  • Materiały ogrodzeniowe

Kiedy już zrozumiesz, jakie są opcje ogrodzenia, najprawdopodobniej będziesz musiał uzyskać pozwolenie na budowę, aby przejść do przodu z montażem ogrodzenia. Niektóre miasta wymagają bardzo konkretnych szczegółów na temat ogrodzenia (projekt, materiały i rysunki ogrodzenia), więc może być konieczne wcześniejsze opracowanie tych szczegółów. Jeśli korzystają Państwo z usług wykonawcy ogrodzenia, powinien on być w stanie złożyć za Państwa pozwolenie na budowę i zawrzeć jego cenę w pierwotnym kosztorysie.

2. Ustalenie podstawowej funkcji ogrodzenia.

Dalej, powinieneś się zastanowić, po co ci ogrodzenie. Pomoże ci to określić, jaki rodzaj ogrodzenia należy zainstalować. Jeśli Twoim głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i zwierzętom domowym, to prosty, ale mocny płot z ogniwami łańcuchowymi może być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz zmaksymalizować prywatność, możesz rozważyć zastosowanie wysokiego ogrodzenia drewnianego. Jeśli chcesz mieć coś dekoracyjnego, co podkreśli piękno Twojego ogrodu i domu, ozdobny metalowy lub winylowy płot pikietażowy może odpowiadać Twoim potrzebom.

Często zdarza się, że będziesz miał więcej niż jeden powód, aby chcieć lub potrzebować ogrodzenia. Możesz chcieć, aby Twoje małe dzieci były bezpiecznie zamknięte, a jednocześnie ukryć basen. W tym przypadku sprawdzi się wysoki płot drewniany z ciasno rozmieszczonymi panelami. Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, jaki typ ogrodzenia jest dla Ciebie najlepszy, zobacz, którzy sąsiedzi w podobnych sytuacjach zainstalowali lub skonsultuj się z lokalnym specjalistą od ogrodzeń.

3. Wybierz Rodzaj ogrodzenia i materiały

Gdy zdecydujesz się na podstawową funkcję ogrodzenia, możesz wybrać rodzaj ogrodzenia i materiały na ogrodzenie, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Poniżej znajduje się lista propozycji materiałów ogrodzeniowych według funkcji.

Jest to również czas na wzięcie pod uwagę kosztów i konserwacji. Na przykład, ogrodzenia drewniane mogą być bardziej opłacalną opcją niż winylowe lub kompozytowe, ale wymagają również więcej konserwacji niż inne materiały.

4. Dokonaj pomiarów i szkicuj lokalizację swojego ogrodzenia

To jest coś, co wykonawca ogrodzenia zrobi dla Ciebie, ale jeśli planujesz instalację ogrodzenia dla majsterkowiczów lub jesteś nachylony artystycznie, będziesz chciał naszkicować swój plan. Ustalcie wymiary swojego nowego ogrodzenia i narysujcie wszystko na papierze. Weź pod uwagę lokalizację domu, garażu, drzew, krajobrazu i wszelkich innych konstrukcji na podwórku. Pomoże to lepiej zwizualizować projekt ogrodzenia, jak również zidentyfikować wszelkie potencjalne przeszkody.