Ogrodzenia drewniane, po prawidłowym montażu, z pewnością mogą nadać nowy, ulepszony wymiar Państwa domowi. Niestety, koszty ogrodzenia drewnianego mogą się znacznie różnić w zależności od wielkości podwórka, jak również wybranego drewna.

Niemniej jednak, podobnie jak w przypadku naszego 6-metrowego estymatora materiałów do budowy ogrodzeń ochronnych, zbadaliśmy średnie ceny najpopularniejszych ogrodzeń drewnianych na bloku (zobacz co tam zrobiłem). Kontynuuj czytanie, aby zobaczyć koszty i korzyści związane z ogrodzeniami drewnianymi.

Zalety Ogrodzenia Drewnianego

Przed wskoczeniem w koszty, chciałem omówić korzyści płynące z ogrodzeń drewnianych. Jak wiedzą nasi wierni czytelnicy, istnieje dziewięć typów ogrodzeń, z których każdy ma swoje zalety i wady.

Drewno, w porównaniu z innymi, daje właścicielom domów poczucie prywatności dzięki swojej wysokości i obwodowi. Dodatkowo, ogrodzenia z drewna, szczególnie w porównaniu z winylowym lub łańcuszkowym ogniwem, są bardzo trwałe i mogą z łatwością przetrwać całe życie.

Ogrodzenia z cedru Koszty

Wiele ogrodzeń z drewna pochodzi z drzewa cedrowego. Jednak sposób, w jaki drewno to jest traktowane i zmieniane, odgrywa kluczową rolę w ogólnej cenie. Średnie ceny ogrodzeń z cedru można zobaczyć poniżej:

 • Niezabezpieczone ogrodzenie z cedru kosztuje od 1,50$ do 2,50$ za deskę.
 • Nieprzetworzone ogrodzenie z czerwonego cedru kosztuje od 3 do 4 dolarów za deskę.
 • Ogrodzenie z przetworzonego cedru kosztuje od 4 do 5 dolarów za deskę.
 • Przetworzone ogrodzenie z czerwonego cedru kosztuje od 6 do 8 dolarów za deskę.

Ogrodzenie z czerwonego cedru kosztuje

Jeśli szukasz atrakcyjnego i trwałego drewnianego ogrodzenia, czerwone drewno jest wspaniałym zakładem. Jest to chyba najpiękniejsze i najbardziej pociągające ogrodzenie, jakie wymienię. Wywodzące się z drzewa cedrowego drewno to znane jest z chłonności, trwałości i bogatego, czerwono-brązowego koloru.

Średnio, ogrodzenie z drewna czerwonego kosztuje około 17,49$ za stopę kwadratową.

Wzory ogrodzeń drewnianych

6-Foot Prywatność Koszty ogrodzenia

Sześciostopniowe ogrodzenia prywatne są złotym standardem w ogrodzeniach drewnianych. Spośród wszystkich wzorów ogrodzeń omawianych w tym artykule, największą popularnością cieszą się ogrodzenia o szerokości 6 stóp. Daje to właścicielowi domu dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i prywatności, szczególnie w porównaniu do ogrodzeń ranczowych czy pikietażowych.

 • Średni minimalny koszt 6-metrowego ogrodzenia z cedru wynosi 7 dolarów za stopę liniową.
 • Średni maksymalny koszt 6-metrowego ogrodzenia wynosi 15 dolarów za stopę liniową.

Ogrodzenie pikietażowe Koszty

Jeśli chodzi o amerykański sen, trudno byłoby wyobrazić sobie dom bez białego płotu pikietu. Płoty pikietujące są nie tylko atrakcyjne i zachęcające, ale są klasycznym symbolem bezpiecznej, wygodnej i zabawnej społeczności.

Dodając do tego przytulny akcent, niektórzy właściciele domów dodają akcenty takie jak bramy i ozdobne słupki, aby zmienić podstawowy styl ogrodzenia pikietażowego. Dodatki takie jak te niewątpliwie podniosą atrakcyjność krawężnika i przyciągną potencjalnych nabywców w dół drogi.

Koszt za stopę liniową za ogrodzenie pikietażowe wynosi od 11 do 14 dolarów.

Koszt ogrodzenia na pokładzie Ogrodzenie na pokładzie

Ogrodzenie z desek zapewnia największe bezpieczeństwo przy projektowaniu ogrodzenia. Nie tylko jest trudniejsze do sforsowania, ale również zapewnia mniejszą rentowność dla niepożądanych gości.

Ogrodzenie deskowe jest unikalnym rodzajem ogrodzenia, w którym stosuje się słupki rozmieszczone równomiernie wokół podwórka i mniejsze kawałki drewna nałożone poziomo na słupki. Ogrodzenia składają się zazwyczaj z trzech do pięciu poziomych desek o jednakowym kształcie i wielkości oraz kilku słupków ogrodzeniowych.

Średni koszt ogrodzenia z desek wynosi od 10 do 15 dolarów za stopę.

Ogrodzenia na ranczu Koszty

Chociaż nie dotyczy to wielu naszych czytelników, omawiając projekty ogrodzeń, nie można pominąć ogrodzeń w stylu ranczowym.

Ogrodzenie rancza składa się z trzech lub czterech poziomych desek z drewna z dużą ilością miejsca pomiędzy nimi. Podczas gdy można by pomyśleć, że wszystkie zwierzęta mogą się przebić, wiele większych zwierząt nie. Jest to być może najprostszy z projektów ogrodzeń, ale w warunkach rolniczych, to robi swoje.

 • Średni minimalny koszt ogrodzenia rancza wynosi 7 dolarów za stopę liniową.
 • Średni maksymalny koszt ogrodzenia rancza wynosi 16 dolarów za stopę liniową.

Koszt montażu ogrodzenia

Podczas gdy ja zawsze wzywałem naszych czytelników do zainstalowania własnego ogrodzenia, my rozumiemy ograniczenia czasowe, które wielu z nich ma. Dlatego też, częściej niż nie, większość właścicieli domów poszukuje profesjonalisty do zainstalowania własnego ogrodzenia z drewna. Według naszego kosztorysu instalacji ogrodzenia, średnia cena za instalację ogrodzenia wynosi 2.388 dolarów.

Co wchodzi w cenę montażu ogrodzenia?

Niewątpliwie największym kosztem, jaki wiąże się z montażem ogrodzenia, są materiały, które właśnie pokryliśmy powyżej. Czy to cegła, bambus, winyl czy inny rodzaj ogrodzenia, zajmie to dużą część Twojego budżetu.

Następnie, jeśli zatrudnisz profesjonalistę, będzie pracowała. Instalacja ogrodzenia wymaga czasu, a profesjonalista ma prawo do naliczenia uczciwej ceny.

Inne aspekty, które mogą wahać się w cenie montażu ogrodzenia obejmują:

 • Zezwolenia
 • Oznakowanie linii użytkowych
 • Przygotowanie
 • Zatwierdzenie przez HOA