Nie ma wątpliwości, że ludzie używają kutego żelaza od wielu dziesięcioleci - odkąd my jako gatunek nauczyliśmy się uzyskiwać materiał, manipulować nim i modlić z niego różne przedmioty. Nie trzeba było długo czekać, aby ludzie zauważyli, jak trwałe były te przedmioty, i to do dziś. Zwłaszcza bramy i ogrodzenia z kutego żelaza są nie tylko trwałe. Zapewniają również wysoki stopień bezpieczeństwa każdej rzeczy, którą chronią.

Więc jeśli zdecydowałeś się na zainstalowanie żelaznych bram i ogrodzeń wokół Twojego domu lub budynku handlowego - świetnie! Jesteś o wiele bliżej tego, aby uczynić swój dom bardziej bezpiecznym i poprawić jego wygląd. Tam są . kilka innych rzeczy, które musisz rozważyć. Więc przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże ci z tym wszystkim.

Przestrzeń i jak otwiera się brama

To jedna z pierwszych rzeczy, o których musisz pomyśleć. Chcesz nie tylko upewnić się, że nie włamiesz się przypadkowo na posesję sąsiada, ale także wybrać odpowiednią żelazną bramę do swojej przestrzeni. To, czy dostaniesz bramę uchylną, dwuskrzydłową, czy też przesuwną, zależy od tego, ile miejsca będziesz miał do dyspozycji.

Kiedy już się o tym dowiesz, ktoś z wybranej przez Ciebie firmy instalującej bramę może zasugerować, którą bramę wybrać.

A gdybyś miał serce ustawione na niestandardowy projekt swojej bramy, nie martw się. Profesjonalista, który specjalizuje się w niestandardowych bram żelaznych może pomóc upewnić się, jak otwarcie bramy nie będzie miał zbyt duży wpływ na wybór projektu.

Wszystko o słupach Gate Posts

Jeśli chodzi o słupki do bram, zarówno słupki drewniane jak i betonowe mają swoje wady i zalety. Jeśli zdarzy Ci się być na ogrodzeniu (bez żartów), o którym należy wybrać, tutaj jest szybkie spojrzenie na ich zalety i wady, aby pomóc Ci zdecydować.

Betonowe słupki

  • Zalety: Beton nie gnije i nie jest podatny na ataki owadów, dzięki czemu jest bardzo trwały i ma długą żywotność. To sprawia, że jest to idealny wybór dla właścicieli domów, którzy nie chcą płacić co roku za wymianę. Są one również dość wytrzymałe, są odporne na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi i w wyniku złej pogody praktycznie nietknięte, nawet gdy są narażone.

W końcu, ponieważ beton jest stosunkowo odporny na pleśń i gnicie, słupki betonowe są łatwe w utrzymaniu, wymagające tylko regularnego czyszczenia, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń na powierzchni.

  • Wady: Niestety, betonowe słupki mogą odpryskiwać lub pękać, a w tym leży być może jedna z ich największych wad. Po pęknięciu woda może dostać się do środka, przemieszczając się w obrębie słupka, a może nawet docierając do metalowych drutów, które wzmacniają te słupki. To osłabi posterunek z czasem, w końcu naruszając jego integralność.

Kolejną wadą betonowych słupków jest to, że są one dość drogie w porównaniu do ich drewnianych odpowiedników. Wynika to z materiałów i siły roboczej potrzebnej do instalacji słupków. Aby dać lepszy pomysł, betonowy słup waży średnio ponad 40 kg, więc więcej niż jedna osoba jest potrzebna do zainstalowania go, zwiększając koszty pracy.

Drewniane słupki

  • Zalety: Drewniane słupki zazwyczaj nie wyszczerbijają się ani nie pękają, a drewno samo w sobie jest już dość wytrzymałym materiałem. Jeśli zostaną specjalnie zabezpieczone w celu odparcia zgnilizny i owadów, nie wspominając o wysuszeniu w celu zmniejszenia wilgotności i zakonserwowane w jakiś sposób, drewniany słupek będzie miał żywotność porównywalną z betonowym słupem. Ponadto, ponieważ drewniane słupy są na ogół lżejsze niż ich betonowe odpowiedniki, nie będą przyjmować jak wiele osób do instalacji. Ta łatwość montażu oznacza, że drewniane słupki nie są tak drogie.

Wreszcie, jeśli próbujesz zrobić swój udział w zachowaniu zasobów Ziemi, to wybór drewnianych słupków zamiast betonowych jest krokiem we właściwym kierunku. Można szukać słupów drewnianych, które uzyskały certyfikat zbioru w sposób zrównoważony.

  • Za i przeciw: Jak zaznaczono wcześniej, drewno może być podatne na gnicie i atak owadów, co może zagrozić integralności słupka, a tym samym ogrodzenia lub bramy z żelaza. Jeśli drewno zostanie w jakiś sposób osłabione, nie będzie w stanie utrzymać "chwytu" na bramie, co wpłynie na twoją własność.

Poza tym, drewniane słupy nie zawsze wytrzymują wymagania Matki Natury, tak jak betonowe, nawet po specjalnej obróbce. Oznacza to, że to, co zaoszczędzisz na instalacji, może być przeznaczone na naprawy i wymianę gdzieś wzdłuż linii.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj słupka wybierzesz, musisz wiedzieć, jak głęboko muszą być zakopane, aby upewnić się, że twoja żelazna brama jest tak solidna, jak to możliwe. Słupki podtrzymujące samą bramę są zazwyczaj dłuższe niż te podtrzymujące resztę ogrodzenia, nawet jeśli wszystkie słupki wyglądają na taką samą długość nad ziemią. Aby zapewnić dodatkową stabilność, słupki można również umieścić w betonie.

Z reguły profesjonaliści sugerują, aby słupki bramowe były osadzone w ziemi na głębokości równej jednej trzeciej ich wysokości. Na przykład, jeśli chcesz, aby słupki były wysokie na sześć stóp, ta wytyczna oznacza, że powinny być zakopane na głębokość do 3 stóp.

Rzeczywista instalacja

Zanim zainstalujesz swoją bramę, upewnij się, że nie narusza ona żadnych przepisów prawa budowlanego lub przepisów obowiązujących w Twojej okolicy, aby upewnić się, że wybrana przez Ciebie brama nie narusza niczego. Następnie skontaktuj się z lokalnym zakładem energetycznym, aby mogli przyjść i zaznaczyć, gdzie znajdują się linie gazowe i elektryczne. Ma to na celu uchronienie kogokolwiek przed przypadkowym przecięciem lub przerwaniem tych linii, co doprowadzi do opóźnień - i dodatkowych wydatków! - w czasie wykonywania napraw.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy do rozważenia, takich jak wykończenie żelaznej bramy i sposób jej otwierania (za pomocą pinpadu, pilota itp.). Ale tak długo, jak masz na uwadze powyższe, należy być na dobrej drodze do posiadania bramy swoich marzeń zainstalowane. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące instalacji bramy, nie obawiaj się skontaktować z profesjonalną firmą instalacyjną bramy, aby pomóc Ci uzyskać więcej informacji.