Wielu z naszych klientów (zarówno właścicieli domów, jak i deweloperów komercyjnych) uważa, że wybór odpowiednich okien i drzwi dla ich projektu jest najtrudniejszą częścią inwestycji. Europejskie okna i drzwi różnią się nieco od okien i drzwi północnoamerykańskich zarówno pod względem stylu, jak i funkcji, dlatego przed dokonaniem wyboru pomocne jest zdrowe zrozumienie tych różnic. Przygotowaliśmy tę listę wskazówek, aby pomóc Ci w tym procesie:

Odpowiednio dobrane okna i drzwi zapewnią ponadczasową atrakcyjność, elegancję i klasę twojemu domowi. Dostępne w szerokiej gamie materiałów, wzorów i stylów, okna i drzwi dodają pomieszczeniu elegancji i zapewniają wyjątkową przytulną i komfortową atmosferę. Kluczem jest jednak znalezienie atrakcyjnego, a zarazem funkcjonalnego rozwiązania, które wkomponuje się w wnętrze Twojego domu.

Oto kilka wskazówek, jak zawęzić wybór i dokonać właściwego wyboru:

1. Zacznij od wybrania odpowiedniego typu funkcji

Zdecydowanie najważniejszym elementem przy wyborze nowych okien i drzwi musi być funkcja, której szukasz. Twój projekt bez wątpienia będzie ograniczony przestrzenią i celem. Twoim priorytetem powinno być zawsze znalezienie odpowiednich okien i drzwi do przestrzeni, na jaką pozwala Twój projekt i produktów, które najłatwiej będzie wykorzystać przestrzeń. Drzwi wejściowe występują w dwóch rodzajach - przesuwne i wahadłowe. HighQ oferuje również szeroką gamę europejskich okien, w tym okna rozwierno-uchylne, obrotowe i okna rozwierne. Polecamy właścicielom domów i inwestorom ziemskim, którzy dokonując wyboru, pamiętają o dwóch następujących pytaniach; często są to dwa pytania, które zadajemy klientom, pomagając im dokonać wyboru:

  1. Jaki jest cel pomieszczenia, w którym będą montowane okna i drzwi? (tzn. kuchnia, łazienka, salon, sala konferencyjna, biuro itp.)
  2. Jaki jest rozmiar przestrzeni, którą chcesz wypełnić oknem lub drzwiami? Ponadto, jak duże jest pomieszczenie lub przestrzeń, w której zostanie zamontowane okno? Czy jest miejsce na duże okno lub drzwi wahadłowe na podwórku?

2. Następnie, uszeregować rozmiar i materiały pod względem ważności

Po ustaleniu, który typ okien lub drzwi będzie najlepiej pasował do Twojego projektu, skup się na materiałach, z których potrzebujesz tych produktów. Ponownie, w zależności od przeznaczenia przestrzeni, możesz potrzebować bardziej trwałych materiałów. Drzwi i okna wychodzące na zewnątrz będą musiały być wykonane z materiałów, które są bezpieczniejsze, pewniejsze i mogą wytrzymać różne rodzaje pogody. Ogólnie rzecz biorąc, okna i drzwi są dostępne w różnych materiałach, takich jak drewno, winyl, aluminium, szkło i metal wypełnione plastikiem. Każdy z nich ma swój własny zestaw zalet i wad. Na przykład, okna drewniane oferują estetyczny wygląd, ale są dość wrażliwe na wilgoć i ciepło. Winyl oferuje praktyczny wybór, ponieważ są one trwałe i łatwe do czyszczenia. Konserwacja, trwałość i łatwość montażu to niektóre z cech, które należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wybierz ten, który oferuje ochronę, piękno i funkcjonalność Twojego domu. Okna i drzwi HighQ są zbudowane z najlepszych materiałów i są zaprojektowane tak, aby wytrzymać dziesięciolecia. Aby uzyskać więcej informacji na temat materiałów, z których wykonane są nasze okna, prosimy o kontakt.

3. Zachowaj strukturę swojego całego projektu w pamięci

Kolejną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę jest wyjątkowość architektoniczna Twojego projektu lub domu. Okna i drzwi będą miały ogromny wpływ na wartość estetyczną i odsprzedażową Twojego domu. Zanim zdecydujesz się na konkretny typ okna lub drzwi, upewnij się, że Twoje wybory będą działać spójnie w domu. Ten krok często oszczędza klientów od dokonywania wyborów, które mogą odpowiadać potrzebom jednej konkretnej przestrzeni w domu, ale które ogólnie mogą nie być najlepsze dopasowanie do projektu. Rozsądne jest zastosowanie podobnego stylu okien i drzwi w całym projekcie, tak aby estetyka i funkcjonalność były spójne. Jeśli chcesz zwiększyć wartość swojego domu lub projektu, pamiętaj, że potrzebujesz okien i drzwi, które pokazują lub podkreślają najlepsze cechy budynku. Na przykład, jeśli Twój dom posiada ozdobne kolumny, lukarny lub drewniane wykończenia dodadzą elegancji istniejącym cechom. Ponownie, często okazuje się, że deweloperzy dokonali najlepszego wyboru dla danego pomieszczenia, ale po namyśle zdajemy sobie sprawę, że inny wybór będzie lepiej pasował do struktury z inwestycyjnego punktu widzenia.

4. Na koniec, Spójrz na swoje opcje kolorów

Chociaż klienci często ulegają pokusie, by najpierw zastanowić się nad kolorem swoich okien i drzwi, w rzeczywistości mądrze jest uczynić to ostatnim rozważaniem w tym procesie. Często kolor ramy okiennej będzie miał najmniejszy wpływ na ogólny wpływ okna. Często klienci zapominają o tym, że kolor ich okien i drzwi powinien pasować zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz ich domu. Z reguły mądrzej jest zdecydować się na bardziej tradycyjną paletę kolorów, która będzie ponadczasowa jak przeciwieństwo modnych kolorów. HighQ zaleca również wybór koloru, który wtapia się w ściany twojego domu, w przeciwieństwie do koloru kontrastowego, do którego wielu deweloperów jest kuszonych.

Nie należy lekceważyć znaczącego wpływu okien i drzwi na "atmosferę" Twojego domu. Na samopoczucie domu duży wpływ mają okna i drzwi. Starannie dobrane okna odzwierciedlają zarówno Twój gust, jak i osobowość.