Dowiedz się, co trzeba wiedzieć o zasłonach i żaluzjach. Zrozumienie kluczowych wskazówek i pomysłów projektowych, które należy wziąć pod uwagę, może dać niesamowite rezultaty w zakresie wyposażenia okien.

Ten odcinek jest pierwszym z dwuczęściowego wywiadu, który mam z Evanem Montero. Jest on współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym firmy DIYY Blinds i jest tutaj, aby podzielić się kilkoma niezwykle pomocnymi informacjami na temat wyposażenia okien. Konkretnie, zasłony i rolety.

Rolety DIY Blinds to internetowy serwis zamówień na wyposażenie okien. Dzięki ogromnej gamie produktów, od żaluzji, przez zasłony, po żaluzje do plantacji, masz możliwość zamówienia próbek tkanin, wybrania materiału, nauczenia się, jak mierzyć i instalować żaluzje, a także zamówienia ich online ... wszystko z kanapy.

Strona internetowa DIY Blinds robi świetną robotę, przechodząc przez rzeczy, które trzeba rozważyć, i jak dokonać wyboru. I są one wykonane w Australii, w większości dostępne w ciągu 2 tygodni, a także mają 5 lat gwarancji.

Z mojego doświadczenia wynika, że właściciele domów nie zastanawiają się nad wyposażeniem okien aż do późnej realizacji projektu.

Właściciele domów często pozostawiają swoje meble okienne do czasu wykończenia domu i wprowadzenia się do niego. Często nie pozostawiają pieniędzy w swoim budżecie, nie wykorzystują tego, co jest możliwe dzięki ukryciu gąsienic lub motoryzacji, nie rozumieją ograniczeń tkanin i mechanizmów ślepych.

Wiem jednak z doświadczenia, że meble okienne mogą mieć tak zdumiewający wpływ na samopoczucie i wydajność przestrzeni.

Od dodania do palety kolorów, przez zapewnienie prywatności i cienia, po poprawę elastyczności przestrzeni poprzez zablokowanie światła w ciągu dnia. A z całym tym szkłem, które dodajemy do naszych nowoczesnych domów, ponieważ chcemy mieć całe to piękne światło i połączenie wewnątrz / na zewnątrz, jeśli przeoczymy JAK umieścimy na nich meble okienne, możemy utknąć z rezultatem, który nam się naprawdę nie podoba, lub który w ogóle nie działa.

I widzę też różnicę w domach, gdy o wyposażeniu okiennym wcześnie się myśli.

Jest to po prostu wyższy poziom szczegółowości i wykończenia. Niekoniecznie będzie to kosztować dodatkowe pieniądze, aby mieć wysoki poziom wykończenia i detali ... i w rzeczywistości, kiedy wcześnie wbudować te rzeczy, można rzeczywiście zaoszczędzić pieniądze.

Evan pasjonuje się tym, że właściciele domów wiedzą, co muszą wiedzieć, a także tym, co jest możliwe, aby naprawdę podnieść jakość wykończenia i detali w domu, gdy te rzeczy zostaną uwzględnione na wczesnym etapie projektu.

Jego pasją jest również zapewnienie właścicielom domów dostępu do bardziej przystępnych cenowo i wysokiej jakości produktów poprzez oferowanie ich w Internecie oraz umożliwienie im bezpośredniego dostępu do tego, czego chcą, w sposób, który jest łatwy do zrozumienia.

W tej pierwszej części naszego wywiadu Evan dzieli się informacjami o tym, dlaczego zaczęły się żaluzje typu "zrób to sam", jednymi z największych błędów właścicieli domów w kwestii wyposażenia okien oraz konkretnymi informacjami o żaluzjach i zasłonach.

Naprawdę mam nadzieję, że podoba ci się ten odcinek. Słuchajcie teraz.

Poniżej znajdują się zdjęcia różnych stylów i opcji projektowania, o których Evan wspomniał w naszym wywiadzie ...

Designer Curtain Tracks

Prowadnice projektowe to prowadnice kurtynowe montowane od góry, które mogą być montowane bezpośrednio do sufitu. Mają one smukły profil i ściętą przednią krawędź, dzięki czemu szyna kurtynowa jest tak niepozorna, jak to tylko możliwe. Designerskie prowadnice pozwalają na to, aby zasłony były bohaterami i nadal pojawiały się, gdy spadają z sufitu.

Zbudowane w Pelmecie

Wbudowanie w pelerynę polega na wykonaniu wnęki w suficie. Często zdarza się, że klienci wpuszczają do sufitu swoje listwy zasłonowe i rolety w celu uzyskania opływowej estetyki poprzez ukrycie nieestetycznych elementów konstrukcyjnych. Ważny jest rozmiar wbudowanego pelletu, ponieważ ogranicza on ilość produktów, które mogą być instalowane we wnęce. Częstym problemem, z którym się spotykamy, jest to, że klienci nie mają wystarczająco dużo miejsca w swojej zabudowie w pelmecie, co oznacza, że musieli "zadowolić się" rozwiązaniami wyposażenia okien, które nie są takie, jakie by im się podobały. Na przykład zasłona S-Fold (najpopularniejszy typ nagłówka) wymaga przestrzeni 150 mm. Jednak szerokość ich pelletu wynosi tylko 80mm.