Dzisiejsze trendy DIY nadal się rozwijać, a duże projekty poprawy domu są jednym z najbardziej ekscytujących sposobów, że właściciele domów mogą dostosować przestrzeń. Wszystkie programy telewizyjne sprawiają, że wygląda to niewiarygodnie łatwe do wysłania w swoim zespole kontraktowym na dużą zmianę czasu. Rzeczywistość jest zazwyczaj dużo bardziej bałaganiarska, dopóki nie zostanie wykonana. Weź pod uwagę ogólną inwestycję i potencjalne przekroczenie budżetu z powodu problemu lub nowego pomysłu, który znajdziesz podczas realizacji projektu.

Pierwszym krokiem w każdym projekcie renowacji domu jest określenie zakresu projektu. Czy starasz się zyskać więcej przestrzeni życiowej budując dodatek do swojego domu? Być może chciałbyś zamknąć garaż lub dodać łazienkę do piwnicy lub innej części domu. Każdy z tych projektów może być obarczony ukrytymi kosztami, które mogą wrzucić Twój budżet (i ramy czasowe) do góry nogami.

Dodawanie pokoju do domu

Bądź bardzo konkretny określając, co chcesz osiągnąć, więc Twój wykonawca lub projektant będzie miał solidne zrozumienie Twojego projektu i będzie w stanie zacytować go dokładniej. Na przykład, średni koszt budowy dodatku wynosi nieco ponad 42.000 dolarów, co sprawia, że jest to duża inwestycja w Twoją nieruchomość.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, często możesz odzyskać znaczną sumę pieniędzy na przebudowę inwestycji do 125%, jeśli na przykład mieszkasz w Connecticut.

Zmiana przeznaczenia garażu

Sprzątanie garażu i zamykanie go w nim to tylko pierwszy krok! Renowacja lub konwersja garażu ustawi cię z powrotem około 11.000 dolarów, ale potencjalnie stać, aby uzyskać ładne miejsce do relaksu lub rzemiosła - lub po prostu stworzyć człowieka-jaskinia.

Zwrot z inwestycji może być prosty, ponieważ możesz dodać ten kwadratowy materiał do swojego domu, jeśli masz ogrzewanie i klimatyzację dodane do powierzchni użytkowej.

Dodawanie lub rozbudowywanie łazienki

Istnieje różnica między zamknięciem w garażu a modernizacją piwnicy w celu dodania łazienki. Projekty mogą wyglądać mniej więcej tak samo, ale nie daj się oszukać. Dodawanie instalacji wodno-kanalizacyjnych do obszaru może znacznie różnić się kosztami. Średni krajowy koszt przebudowy łazienki wynosi ponad 10.000 dolarów, co sprawia, że jest to cenny dodatek do Twojego domu. Będziesz musiał się również zastanowić:

  • Tam, gdzie rury znajdują się obecnie w stosunku do nowej łazienki
  • Bez względu na to, czy będziesz musiał przepompować część swojego domu, aby przekierować wodę, czy też sepsę.
  • Wiek twojego domu, ponieważ może się okazać, że niektóre części nie spełniają już dopuszczalnych norm budowlanych
  • Potencjał znalezienia uszkodzeń lub słabego okablowania w obrębie ścian twojego domu

Zawsze najlepiej jest przeznaczyć dodatkowe środki - co najmniej 10-20% całkowitego budżetu na tego typu projekty, abyś mógł sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie napotkasz.

Spodziewaj się kompromisu

Chyba, że pieniądze nie są żadnym przedmiotem, wejdź do dowolnego projektu modernizacji domu, oczekując kompromisu. Bez względu na to, czy oznacza to ograniczenie rozmiaru modernizacji, czy też zmniejszenie liczby urządzeń, należy spodziewać się co najmniej jednego kompromisu. Czynniki takie jak pora roku i koszty pracy mogą zepchnąć Twoje plany lub budżet na dalszy plan. Spróbuj rozpocząć od projektu "idealny świat". Następnie od razu zacznij szukać miejsc, w których możesz sobie pozwolić na cięcia.

Zawsze pamiętaj o tym, jak Twoja rodzina będzie korzystać z tego dodatku zarówno teraz, jak i w przyszłości. Kiedy dzieci rosną, domy często czują się zbyt małe. Jednak kiedy dzieci opuszczają gniazdo, nie chcesz mieć więcej domu niż potrzebujesz, wchodząc w nowy etap życia.

Zachowaj opcje odsprzedaży w pamięci

Prawie każdy dom w pewnym momencie przechodzi z rąk do rąk. Wartość odsprzedaży w Twoim domu może się zmniejszyć, jeśli dokonasz zmian, które są mniej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Kiedy dokonujesz zmian, które nie są popularne w Twojej okolicy, jak zmniejszenie liczby sypialni lub łazienek, aby zrobić większą przestrzeń, może być trudniejsze do sprzedania w przyszłości. Nie oznacza to, że nie należy brać pod uwagę bieżących potrzeb, tylko, że dobrze jest zastanowić się, co remont będzie zrobić z wartością domu w dół drogi.