Niezależnie od tego, czy jesteś częstym majsterkowiczem, czy wolisz podejście typu hands-off, w pewnym momencie każdy właściciel domu będzie musiał zatrudnić profesjonalistę do obsługi lub pomocy przy naprawach. Dla wielu z nas ten czas przychodzi, gdy pojawia się problem z hydrauliką. Instalacja wodno-kanalizacyjna w Twoim domu jest skomplikowana. Jeśli nie działa on prawidłowo, ryzykujesz, że nie będziesz miał czystej wody lub będziesz miał problemy z jej uszkodzeniem. Świetny hydraulik na wezwanie jest niezbędny. Porozmawiajmy więc o tym, gdzie go znaleźć i jakie pytania należy zadać w trakcie pracy.

Pierwsze rzeczy Najpierw

Jakiego rodzaju hydraulika potrzebujesz? Nie wszyscy hydraulicy są tworzeni tak samo - wielu z nich specjalizuje się w określonym typie projektu. Niektórzy z nich opierają swoją działalność na wezwaniach serwisowych (np. wąż do odpływu lub odblokowania toalety), podczas gdy inni wolą instalować nową instalację hydrauliczną, tak jak byłoby to konieczne przy przebudowie. W prawie każdym stanie, hydraulicy wymagają licencji specjalistycznej i mają różne oznaczenia na podstawie ich doświadczenia. Największe doświadczenie mają hydraulicy mistrzowie i czeladnicy. Najczęściej mistrzowie hydraulicy są właścicielami firmy, natomiast czeladnicy zazwyczaj pracują w tej branży. Upewnij się, że szukasz odpowiedniego typu hydraulika do swojego projektu.

Co mają ze sobą wspólnego dobrzy hydraulicy?

Podczas gdy hydraulicy różnią się w zależności od specjalizacji i doświadczenia, większość dobrych rzemieślników ma kilka rzeczy wspólnych.

Licencja i ubezpieczenie: Właściwa licencja i ubezpieczenie chroni zarówno właściciela domu, jak i firmę hydraulika. Hydraulik, który poważnie podchodzi do kwestii długowieczności swojej działalności, zadba o to, aby działał tylko wtedy, gdy posiada odpowiednią licencję i jest w pełni ubezpieczony. Poszukaj minimum 500.000 dolarów w ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej i aktualnej polisy ubezpieczeniowej pracownika. Istnieją pewne zabezpieczenia wbudowane w standardowe polisy właściciela domu, ale nie chcesz być w sytuacji, w której jesteś wyłącznie odpowiedzialny za incydenty w miejscu pracy, ponieważ Twój hydraulik nie ma odpowiedniego ubezpieczenia. Poproś o zaświadczenia ubezpieczeniowe, i zadzwoń do agencji, aby sprawdzić, czy polisy są egzekwowane. Twoja państwowa strona internetowa będzie zawierała informacje o tym, czy Twój potencjalny hydraulik jest licencjonowany.

Gwarancja: Dobrzy handlowcy są dumni ze swojej pracy i będą za nią stać. Twój hydraulik powinien wiedzieć, jaka jest gwarancja producenta na wszystko, co instaluje i powinien ją poprzeć dodatkową gwarancją wykonania. Gwarancja wykonania będzie się różnić w zależności od projektu.

Referencje: Poproś swojego potencjalnego hydraulika o referencje z ostatnich projektów. Oczywiście, podadzą ci nazwiska klientów, którzy ich uwielbiają, ale i tak powinieneś zadzwonić. Zadawaj te pytania: Jakim projektem zajmował się dla ciebie hydraulik X? Czy firma komunikowała się zgodnie z oczekiwaniami? Czy ponownie zatrudniłbyś hydraulika X? Odpowiedzi na te pytania dadzą Ci świetny pomysł, jeśli współpracujesz z profesjonalną firmą, która ceni sobie Twój biznes.

Stowarzyszenie lub zaangażowanie społeczne: Jest to często pomijane, ale istotne. Małe firmy potrzebują wsparcia swoich społeczności, aby przetrwać na dłuższą metę. Szukaj firm, które są członkami stowarzyszeń branżowych, takich jak NAHB (National Association of Home Builders), NKBA (National Kitchen & Bath Association), lub ICC (International Code Council) lub grup społecznych, takich jak lokalny BBB lub Izby Handlowe, sponsorowanie imprez szkolnych, drużyn małych lig i fundraiserów społecznych jest również świetnym znakiem. Kiedy firma inwestuje w społeczność, jest bardziej prawdopodobne, że zyskała swoją reputację dzięki ciężkiej pracy, niż kupując ją za pomocą zręcznej reklamy.

Soft Skills: Czy byli grzeczni przez telefon i osobiście? Czy szanowali twój dom, zdejmowali buty, parkowali we właściwym miejscu? Jeśli poświęcą trochę czasu na zwrócenie uwagi na drobne szczegóły w Twoich pierwszych kontaktach, możesz się założyć, że będą wykonywać pracę, do której ich zatrudniasz.

Najlepsze miejsca do szukania

Wszystko, czego możesz potrzebować, to tylko szybkie wyszukiwanie w Internecie, prawda? Ale firmy, które pojawiają się na szczycie nie zawsze są najlepsze - są po prostu inteligentnymi marketingowcami cyfrowymi. Firma z pewnością może być wielki marketing cyfrowy i w hydraulice.

Najlepszym sposobem na znalezienie dobrego hydraulika jest otrzymanie osobistego skierowania od rodziny i przyjaciół, którym ufasz. Prawie tak samo dobre jest sąsiedztwo Facebook page lub Nextdoor group. Cenne mogą być również źródła poleceń online, takie jak HomeAdvisor, pamiętaj tylko, że będziesz musiał zweryfikować ich proces weryfikacji i zachować nieco większą ostrożność. Wreszcie, reklamy drukowane lub telewizyjne mogą z pewnością uświadomić sobie firmę, ale duży budżet reklamowy nie zawsze jest oznaką jakości, a te dolary reklamowe muszą skądś pochodzić, więc cena jest najprawdopodobniej nieco wyższa niż wykonawca, którego działalność pochodzi tylko od poleconych ustnie.

Właściwy hydraulik do pracy

Przekopałeś się przez wszystkie źródła i jesteś gotów zadzwonić do kilku hydraulików w sprawie twojego projektu. To od Ciebie zależy, czy będziesz przygotowany i czy zdecydujesz, co jest dla Ciebie ważne! Nie jest konieczne, aby zadzwonić na dziewięć do 10 firm - wybierz dwa do czterech, że czujesz się spełniać swoje wymagania, Jeśli jesteś rozczarowany po pierwszej rundzie połączeń, a następnie powtórzyć z dwóch do czterech więcej.

Zadaj każdemu hydraulikowi ten sam zestaw pytań i porównaj ich odpowiedzi przed podjęciem decyzji. Dodajesz swoje własne, ale oto kilka do rozpoczęcia:

  • Specjalizują się Państwo w usługach serwisowych czy instalacjach?
  • Czy robiłeś już wcześniej tego typu projekty?
  • Czy zagwarantujesz wykonanie tej pracy?
  • Czy wymaga to pozwolenia?
  • W jakich stowarzyszeniach lub grupach społecznych uczestniczysz?
  • Jak długo potrwa ten projekt (w przybliżeniu)?
  • Czy zostanę poinformowany, czy projekt będzie trwał dłużej czy będzie kosztował więcej?

Komunikacja

Gdy znajdziesz dobrego hydraulika, komunikacja jest nadal kluczem do udanego projektu. Najlepiej komunikować oczekiwania, budżet, modyfikacje i obawy przed, w trakcie i po zakończeniu projektu. Każdy projekt ma potencjał na niespodzianki lub błędy, właściwa komunikacja pomoże Ci sprawnie przeprowadzić projekt.