Jeśli starasz się utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa w swoim domu, teraz jest czas, aby rozważyć instalację automatycznych bramek bezpieczeństwa. Systemy te są wyposażone w zabezpieczenia, które zapobiegają intruzom, którzy próbują manipulować mechanizmem blokującym twoich bram.

Niestety, większość problemów z bramkami ochronnymi pozostaje niewykryta. Gdy dowiesz się, co jest nie tak, zazwyczaj jest już za późno, aby je rozwiązać, a brama zostanie uszkodzona nie do naprawienia. Co gorsza, korzystanie z uszkodzonych bramek może nawet prowadzić do obrażeń ciała lub spowodować poważne szkody w Twoim mieniu.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, oto kilka oznak, że bramy bezpieczeństwa wymagają jak najszybszej kontroli lub naprawy.

1. Nieprawidłowe śledzenie

Brama, która zbacza z torów podczas otwierania i zamykania nie jest dobrym znakiem. Korzystanie z bramy, gdy nie jest ona prawidłowo prowadzona, może doprowadzić do całkowitego wyłączenia systemu. Może ona również całkowicie zejść z torów i stracić stabilność.

Ten problem może się zdarzyć, jeśli gąsienice są zużyte i uszkodzone, lub jeśli rolki nie są wystarczająco nasmarowane. Należy sprawdzić, czy nie ma widocznych śladów zużycia i regularnie smarować części ruchome. Jeśli to nie rozwiąże problemu, czas na wizytę u zaufanego specjalisty od bramek zabezpieczających w celu dokonania naprawy.

2. Niezwykły dźwięk brzęczenia

Bramy bezpieczeństwa składają się z urządzeń elektrycznych i części, które zawierają czujnik, który działa poprzez odbiór częstotliwości z pilota.

W przypadku awarii elementu zasilającego może on zacząć emitować irytujący dźwięk informujący, że coś jest nie tak. Jeśli dojdzie do tego w bramie, należy sprawdzić części elektryczne, aby upewnić się, że są one nadal w dobrym stanie. Należy zaplanować wizytę specjalisty, ponieważ tylko specjalista może to zrobić dobrze.

3. Czujnik niereagujący

Bramy zautomatyzowane zależą od czujnika, który automatycznie otwiera i zamyka je za pomocą jednego przycisku. Jeśli brama nie działa zgodnie z oczekiwaniami, przyczyną może być czujnik. Możliwe, że czujnik bramy jest uszkodzony, złamany lub odbiera zakłócenia częstotliwości od innych urządzeń radiowych znajdujących się w okolicy.

Wymień baterie, aby upewnić się, że nadal działają. Jeśli to nie pomoże, konieczna może być wymiana czujnika przez technika.

4. Zużyty wygląd

Z czasem efekt wietrzenia może stać się bardziej zauważalny na twoich bramach. Metalowe bramy mają tendencję do powstawania skorodowanych plam lub mają łuszczącą się farbę. Najlepiej zająć się tym natychmiast, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się uszkodzeń. Ten sam pomysł dotyczy bramek drewnianych - jeśli farba lub wosk zaczną się odklejać i bramy będą wyglądać na zużyte, może zaistnieć potrzeba ich naprawy w ten czy inny sposób.

Utrzymywanie Bram Bezpieczeństwa: Dlaczego to jest ważne?

Automatyczne bramy bezpieczeństwa są świetną inwestycją dla każdej nieruchomości. Jednakże, w odróżnieniu od tradycyjnych bram, regularne przeprowadzanie konserwacji bram bezpieczeństwa jest niezbędne dla zapewnienia ich sprawnego działania z odpowiednią siłą. Konieczne jest również dokręcenie wszystkich połączeń elektrycznych, ponieważ z czasem ulegną one poluzowaniu.

Los Gatos Iron Works jest firmą, która oferuje nowoczesne i wydajne bramy bezpieczeństwa dla Twojego domu. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy mogą przeprowadzać coroczną profilaktyczną konserwację i naprawy, dzięki czemu Twoje bramy bezpieczeństwa będą działać optymalnie przez cały rok. Zapoznaj się z naszymi usługami, dzwoniąc do naszego zespołu już dziś - uprzejmie odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy wszelkich informacji, jakich możesz potrzebować.