Ogrodzenie drewniane jest doskonałym dodatkiem do każdego domu. Od białego pikieta po wysokie ogrodzenia prywatne, istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o ogrodzenie drewniane.

Montaż ogrodzenia drewnianego to dopiero początek. Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, ogrodzenia drewniane są zaprojektowane tak, aby wytrzymały i wytrzymywały elementy. Zanim zdecydujesz się na płot drewniany, oto popularne pytania, jakie zadają właściciele domów.

Ile będzie kosztować ogrodzenie?

Kiedy właściciele domów zaczynają planować nowy projekt domu, pierwszą rzeczą, która zawsze przychodzi do głowy jest budżet. Istnieje wiele czynników, które mogą zmienić budżet każdej poprawy, zwłaszcza nowego ogrodzenia drewnianego. Ceny mogą się znacznie różnić w zależności od stylu i rodzaju drewna, którego używasz do projektu ogrodzenia. Na przykład, 6' ogrodzenie drewniane kosztuje od 25$ do 100$ za panel, podczas gdy 4' ogrodzenie pikietażowe kosztuje od 3$ do 75$ za panel.

Jak widzisz, istnieje spora różnica w tych cenach, ponieważ istnieje duża różnica w tym, jaki materiał wybierzesz. Premium ogrodzenia z drewna, takich jak wschodni biały cedr lub drewna czerwonego, może kosztować około 100 dolarów za panel, podczas gdy białe drewno może być tak mało jak 28 dolarów za panel.

Aby prawidłowo zaplanować budżet dla swojego projektu, należy określić wysokość ogrodzenia i materiał, z którego będzie ono wykonane. Aby pomóc, skorzystaj z naszego Kalkulatora Ogrodzeń Drewnianych, aby uzyskać dokładniejszą kwotę.

Jak zamontować płot drewniany?

Wielu właścicieli domów zastanawia się nad pomysłem zainstalowania swojego drewnianego płotu jako projektu typu "zrób to sam". Choć można to zrobić, to jednak, aby mieć pewność, że Twój płot drewniany jest bezpieczny, trwały i zgodny z lokalnymi przepisami, odradzamy go. Profesjonalne ogrodzenie może pomóc w bezproblemowym montażu i jest warte inwestycji. Jednym z najtrudniejszych elementów projektu ogrodzenia jest wykonanie otworów na słupki. Muszą być one dokładne, aby reszta instalacji przebiegała sprawnie i nie uderzyły w nie żadne linie energetyczne.

Zacznij od zbadania profesjonalistów w dziedzinie ogrodzeń w Twojej okolicy. Należy pamiętać, że średni koszt instalacji ogrodzenia wynosi $2,401, przy czym większość właścicieli domów wydaje od $1,733 do $2,680. Spójrz na recenzje i poproś przyjaciół, rodzinę lub sąsiadów o skierowanie do profesjonalistów w dziedzinie ogrodzeń, z którymi pracowali.

Jak wysoki może być mój drewniany płot?

Jeśli zastanawiasz się nad ogrodzeniem drewnianym, dużym krokiem w tym procesie jest to, jak wysoko będziesz go chciał. Czy jednak wiesz, że większość miast i stowarzyszeń domowych ma ograniczenia dotyczące wysokości, na jaką może iść Twój płot drewniany? W większości obszarów, maksymalna wysokość ogrodzenia podwórkowego wynosi 6', a maksymalna wysokość ogrodzenia podwórkowego wynosi 4'. Wysokość ta może się różnić w zależności od obszaru, więc sprawdź lokalne kody, aby upewnić się, że ogrodzenie mieści się w granicach prawnych.

Jaki jest najlepszy wybór na drewniany płot?

Jeśli chcesz zachować wygląd swojego nowego ogrodzenia z drewna, będziesz chciał nadać mu ładną bejcę. Pomoże to zapobiec wietrzeniu i uszkodzeniu przez wodę. Bejcę na ogrodzeniach drewnianych zazwyczaj trzeba nakładać co kilka lat. Solidna bejca wytrzyma długi czas, ale może zasłonić naturalne piękno drewna. Podczas gdy czysty uszczelniacz pokaże drewno, które wybrałeś, nie trzyma się dobrze na elementach. Proponuję zastosować bejcę półprzezroczystą, która jest świetnym medium pomiędzy nimi. Prawdopodobnie będziesz musiał bejcować swoje drewniane ogrodzenie co najmniej co dwa do trzech lat, aby zachować jego wygląd.

Jak utrzymać moje ogrodzenie drewniane?

Jak już wspomniałem wcześniej, poświęcenie czasu na naprawianie płotu drewnianego jest ważnym elementem utrzymania ogrodzenia drewnianego w dobrym stanie. Ważne jest, aby wiedzieć, że ogrodzenia drewniane wymagają nieco więcej konserwacji niż inne rodzaje ogrodzeń. Czyszczenie ogrodzenia drewnianego jest również ważne i konieczne, jeśli planujemy bejcowanie ogrodzenia drewnianego. Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem jest użycie środka czyszczącego nakładanego za pomocą szczotki. Inną taktyką jest mycie płotu pod ciśnieniem, co może być dobrym pomysłem, jeśli nie czyściliśmy go od dłuższego czasu. Jednak mycie pod ciśnieniem przy zbyt dużym ustawieniu lub zbyt blisko paneli drewnianych może poważnie uszkodzić drewno.

Należy sprawdzić, czy ogrodzenie drewniane nie jest uszkodzone. W zależności od miejsca zamieszkania, uszkodzenia termitowe mogą być dużym problemem dla właścicieli domów z drewnianymi płotami, szczególnie ze słupkami. Aby dowiedzieć się, jak wykryć uszkodzenia spowodowane przez owady, przeczytaj How to Identify & Get Rid of Termites.

Kiedy będę potrzebował naprawy ogrodzenia drewnianego?

Częścią regularnej konserwacji ogrodzenia drewnianego jest kontrola drewna. Dobrze jest zrobić to na początku wiosny i pod koniec jesieni, ponieważ zmienna pogoda może na to wpłynąć. Często spotykane problemy to połamane deski, uszkodzone słupki lub wypadające gwoździe. Podczas gdy niektóre z nich można naprawić samemu, warto skontaktować się z profesjonalistą. Średni koszt naprawy ogrodzenia wynosi 446$.