Zalety europejskich okien obrotowych dla domów w Ameryce Północnej

Europejskie okna obrotowe są doskonałą opcją dla wielu deweloperów i właścicieli domów, którzy chcą połączyć najwyższą jakość z łatwością działania i elegancką estetyką. Okna obrotowe posiadają zawias zamontowany po przeciwnych stronach ramy okiennej, który umożliwia "wychylanie" okna pod kątem prostym w górę i w dół w stosunku do wnętrza i na zewnątrz budynku.

Oto jak obracalna funkcja systemu Windows po zainstalowaniu

Zasadniczo, okna obrotowe obracają się po otwarciu. Po otwarciu, ciężar górnej i dolnej szklanej części okna znajduje się na zawiasie. Aby zapewnić, że zawias nie ulegnie pod naciskiem, nowoczesne zawiasy obrotowe do okien dodają urządzenie cierne, które przenosi cały ciężar okna i ogranicza zasięg otwarcia okna, a także umożliwia "zablokowanie" okna w pozycji uchylnej.

Okna obrotowe nie obracają się swobodnie; mogą mieć punkty tarcia kontrolowane przez użytkownika, co umożliwia wiele pozycji wyjściowych. Mogą być wyposażone w konwencjonalny zatrzask z boczną lub centralną klamką lub w popychacz. Zalety montażu okien obrotowych w całym domu to m.in:

  1. Dzięki funkcji "obrotowej", zarówno wnętrze, jak i zewnętrzna strona okna mogą być czyszczone od wewnątrz budynku. Nie trzeba już myć okien z zewnątrz!
  2. Chociaż okna obrotowe istnieją od setek lat, w Ameryce Północnej wyglądają nowocześnie i wyrafinowanie, ponieważ wyróżniają się od tradycyjnych okien północnoamerykańskich.
  3. Jedyną rzeczą, która utrzymuje okno na miejscu, jest rama okna i centralny zawias. Z tego powodu użytkownicy często cieszą się z możliwości uchylania okien w celu uzyskania maksymalnej wentylacji, bez konieczności przesuwania szyby w przód i w tył.
  4. Zapewniają całoroczną ochronę przed żywiołami, a dzięki temu, że są obrotowe, możliwe jest wpuszczenie powietrza do pomieszczenia bez konieczności wpuszczania również deszczu i śniegu.
  5. Okna obrotowe są do pewnego stopnia nieprzepuszczalne i nieco dźwiękoszczelne ze względu na wysokociśnieniowe zamknięcie zawiasu, duże pole widzenia z nieprzerwanej szyby i minimalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej przy otwarciu okna.